Jesteś tutaj

PZU - ubezpieczenie OC AC - kalkulator ubezpieczenia


PZU - ubezpieczenie OC AC

Powszechny Zakład Ubezpieczeń, PZU (Grupa Kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA) – firma ubezpieczeniowa działająca w Polsce, spółka akcyjna. Jej tradycje sięgają roku 1803. Faktycznie zaś jej historia rozpoczyna się w 1921 wraz z powołaniem Polskiej Dyrekcji Ubezpieczeń Wzajemnych. Od 1927 do 1952 firma działała jako Powszechny Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych, zaś w latach 1952-1990 jako Państwowy Zakład Ubezpieczeń. Ze względu na przyznany w 1952 roku monopol, największa firma ubezpieczeniowa w kraju. W roku 2011 PZU zostało przyznane godło „Jakość Obsługi 2011”, w ramach programu Jakość Obsługi, jako jednemu z trzech (obok Allianz i Ergo Hestia) ubezpieczycieli w Polsce. Od 1998 rozpoczął się proces jej prywatyzowania. Ze względu na ujawnienie poważnych nieprawidłowości w tym procesie, w styczniu 2005 roku Sejm powołał komisję śledczą do zbadania prywatyzacji PZU. Głównymi akcjonariuszami PZU SA są (na dzień 12 maja 2010 r.) Skarb Państwa (46% akcji) oraz holenderskie konsorcjum Eureko BV (ok. 13%). Pozostała część akcji jest w posiadaniu inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych. 16 kwietnia 2010 r. Spółka opublikowała prospekt emisyjny. 12 maja 2010 roku spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wartość oferty publicznej PZU wyniosła ok. 8,07 mld zł i była najwyższa w historii polskiego rynku kapitałowego. Sprzedano 29,9 proc. akcji z puli udostępnionej przez Skarb Państwa oraz spółkę Eureko.
(źródło: Wikipedia)

AB PORT - tel. 22 436 5001 - oferuje większość dostępnych na rynku produktów ubezpieczenia PZU, w tym ubezpieczenie samochodowe OC AC NNW, ubezpieczenia mieszkań i domów, ubezpieczenie motocykli i quadów, ubezpieczenia jachtów śródlądowych i morskich, większość dostępnych na polskim rynku produktów ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, w tym obowiązkowe oc oraz oc zawodowe, ubezpieczenia firmowe oraz pozostałe produkty wchodzące w skład najszerszej w Polsce oferty ubezpieczeń PZU . Ubezpieczenia komunikacyjne PZU, w tym ubezpieczenie OC AC (autocasco) oferujemy również w formie pakietowej co znacznie obniża koszty składki ubezpieczenia, przy zachowaniu jego wysokiej jakości.


PZU - kalkulator ubezpieczenia OC AC (autocasco)

PZU - KALKULATOR SKŁADKI OC AC - PORÓWNANIE SKŁADEK UBEZPIECZENIA

 

Multiagencja ubezpieczeniowa AB Port jest partnerem 21 towarzystw ubezpieczeniowych, które za naszym pośrednictwem oferują ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe oraz osobowe. Kilkuletnie doświadczenie oraz specjalizacja w ubezpieczeniach komunikacyjnych pozwoliła nam przygotować wiele atrakcyjnych rozwiązań, które przekładają się na niższą składkę płaconą przez klienta

Zapraszamy do skorzystania z kalkulatorów oraz wyliczenia w 20 sekund składki ubezpieczenia OC, AC lub pakietu OC+AC.