Jesteś tutaj

AXA zamknęła przejęcie Liberty Ubezpieczenia - co to oznacza dla klientów?

30 września AXA poinformowała o finalizacji transakcji przejęcia Liberty Ubezpieczenia (LU) za 101,3 mln zł (23,5 mln euro). Od 1 października LU jest integrowane z AXA Ubezpieczenia TUiR. 
 

 Gwarantujemy wszystkim dotychczasowym klientom Liberty Ubezpieczenia, że warunki ich umów nie zmieniają się. Mogą się też z nami kontaktować jak dotychczas. Dokładamy wszelkich starań, aby zmiana przebiegała płynnie dla naszych klientów, pośredników i innych partnerów biznesowych. Dziękuję pracownikom naszym i Liberty Ubezpieczenia za zaangażowanie, dzięki któremu mogę powiedzieć, że jesteśmy do tej zmiany dobrze przygotowani. Zależy nam jednocześnie, aby wszyscy klienci, pośrednicy i nasi partnerzy biznesowi czuli się dobrze poinformowani i rozumieli, co oznacza dla nich integracja Liberty Ubezpieczenia z AXA Ubezpieczenia. Dlatego zdecydowaliśmy się przekazywać im informacje wykorzystując różnorodne kanały komunikacji – podkreśla Henry de Courtois, wiceprezes AXA Ubezpieczenia TUiR odpowiedzialny za ubezpieczenia majątkowe dla klientów indywidualnych. 

Dzięki kolejnej akwizycji AXA poszerzyła kanały sprzedaży i ofertę ubezpieczeń.

– Stajemy się uniwersalnym ubezpieczycielem z pełną ofertą ubezpieczeń majątkowych. Klienci mogą je kupić u agentów, brokerów, przez internet i w call centre, ale również w bankach, w tym w mBanku, z którym AXA tworzy strategiczne partnerstwo. Te kanały bardzo dobrze się uzupełniają. Dzięki temu możemy klientom zaoferować ubezpieczenia, których potrzebują i serwis, z którego będą zadowoleni. W szczególności chcemy, aby AXA była znana z szybkiej i uczciwej likwidacji szkód. Na końcu ważne jest też, abyśmy realizowali nasz główny cel działalności, jakim jest zyskowność – dodał Henry de Courtois. 

Obecnie AXA w Polsce oferuje ubezpieczenia na życie, osobowe i majątkowe, komunikacyjne oraz podróżne, assistance, zarządzanie aktywami, OFE, a także ubezpieczenia majątkowe dla firm. Obsługuje ponad 3 miliony klientów. W wyniku przejęcia Liberty Ubezpieczenia AXA zwiększyła udział w rynku ubezpieczeń majątkowych z 3%1 do 4,8%2 i jest obecnie 6. towarzystwem majątkowym w Polsce z łącznym przypisem składki brutto o wartości ponad 1 mld zł3. W sektorze życiowym AXA zajmuje 9. miejsce z udziałem na poziomie 4,3% po II kwartale 20164. 

 Zwiększenie skali i zakresu działalności to duża szansa na rozwój biznesu ubezpieczeń majątkowych dla firm, który do tej pory nie osiągnął satysfakcjonującego dla nas rozmiaru. Dokładając do tego wysokie kwalifikacje i doświadczenie specjalistów od oceny ryzyka, możemy w ciągu kilku najbliższych lat zdecydowanie powiększyć portfel ubezpieczeń korporacyjnych. Przy czym będziemy realizować projekty, które przede wszystkim zapewnią firmie długoterminowy zysk – powiedziała Agnieszka Żołędziowska-Kulig, wiceprezes AXA TUiR, odpowiedzialna za ubezpieczenia majątkowe dla firm.

Przejęcie LU to kolejny krok francuskiego ubezpieczyciela w procesie transformacji jego działalności w Polsce. W ubiegłym roku AXA przejęła BRE Ubezpieczenia TUiR (od 1 grudnia ub.r. AXA Ubezpieczenia TUiR) i podjęła decyzję o połączeniu AXA Direct, AXA Ubezpieczenia TUiR i AXA TUiR w jedną spółkę majątkową do końca 2017 roku.

***

1Na podstawie przypisu składki brutto po II kw. 2015, bez Liberty Ubezpieczenia. Uwzględniona reasekuracja czynna AXA TUiR. Źródło: KNF, raporty firm. 

2Na podstawie przypisu składki brutto po II kw. 2016. Uwzględniona reasekuracja czynna AXA TUiR. Źródło: KNF, raporty firm. 

3Źródło: KNF, raporty firm. Przypis składki brutto AXA i Liberty na podstawie danych za 2015 rok. 
4KNF, raporty firm.
gu.com.pl