Jesteś tutaj

Porady

OC w życiu prywatnym – najlepsza polisa na ferie

Ferie to czas wzmożonej aktywności, zwłaszcza sportowej i rekreacyjnej, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Przezorni rodzice, przewidując skutki ewentualnych przykrych zdarzeń, sięgają po rozmaite ubezpieczenia: bagażu, NNW, sprzętu czy pakiety turystyczne. To właśnie im poświęca się najwięcej uwagi w tym okresie. Niewiele natomiast mówi się o polisach, które mogą okazać się najbardziej pomocne na stoku, na wycieczce czy w hotelu. To ubezpieczenia OC w życiu prywatnym. 

 

5 faktów nt. autocasco, o których większość kierowców może nie wiedzieć

Zaledwie jeden na cztery pojazdy w Polsce jest objęty ubezpieczeniem autocasco. Trzech na czterech zmotoryzowanych, nie może zatem liczyć na naprawę swojego auta z ubezpieczenia, jeśli będą sprawcami kolizji. Ochrona na wypadek tego rodzaju zdarzeń to jednak tylko jedna z wielu korzyści, jakie daje polisa AC. 

 

Majątek czy życie, czyli co ubezpieczają Polacy

– Opierając się wyłącznie na statystykach ubezpieczeniowych, można dojść do wniosku, że dla Polaków majątek jest ważniejszy niż życie – zauważa Artur Żuliński, współwłaściciel warszawskiej multiagencji ubezpieczeniowej AB Port. – Z całego majątku zaś, największą wagę przywiązują do samochodów – wtóruje mu Bartosz Salwiński, drugi ze wspólników AB Port. Na blisko 70 mln polis w 2014 r., 14 mln przypadało na zabezpieczenie przyszłości, a 55 – na ochronę dóbr. A jakie powinny być w tym względzie nasze priorytety?

 

Strony

Subscribe to RSS - Porady