Jesteś tutaj

ubezpieczenie mieszkania


Ubezpieczenie mieszkania

Mieszkanie lub dom to dla każdego jeden z najważniejszych elementów w życiu. Tym ważniejsze wydaje się poczucie bezpieczeństwa i pewność, że nawet w przypadku wystąpienia szkód nadal będziemy mieli gdzie mieszkać Niewiele osób, szczególnie tych spłacających kredyty mieszkaniowe, zdaje sobie sprawę z możliwości znacznego obniżenia składek ubezpieczenia miaszkania nawet do poziomu kilkudziesięciu złotych rocznie. Wiele banków korzystając z niewiedzy spłacających kredyty hipoteczne klientów "proponuje" ubezpieczenia po kilkakrotnie wyższych stawkach od tych faktycznie możliwych do osiągnięcia na rynku. W skali spłacanych przez kilkadziesiąt lat kredytów przepłacane kwoty są ogromne. Przepłacanie za ubezpieczenie mieszkania nie dotyczy jedynie klientów banków, ale większości osób ubezpieczających swój dom bez sprawdzenia aktualnie najniższej oferty ubezpieczeniowej na rynku. 
 

Co najczęściej obejmuje ubezpieczenie mieszkania oraz ubezpieczenie domu?

Ubezpieczenie mieszkania daje gwarancję odszkodowania w przypadku

 • wystąpienia zdarzeń losowych (np. pożar, zalanie, huragan, grad, wybuch, osuwanie się ziemi),
 • kradzieży z włamaniem oraz dewastacji (nie tylko w samym mieszkaniu, ale również w piwnicy, garażu)
 • odpowiedzialności cywilnej (np. w przypadku zalania przez nas sąsiadów, lub pogryzienia niedobrego sąsiada przez naszego psa)
 • kosztów wizyt specjalisty oraz naprawy (np. hydraulik, wymiana szyby)
   

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie mieszkania?

Teoretycznie możliwości znalezienia taniego ubezpieczenia domu jest bardzo wiele: internet, dotychczasowi agenci ubezpieczeniowi ubezpieczający np. nasz samochód, towarzystwa ubezpieczeniowe, bezpośrednia wizyta w oddziale firmy ubezpieczeniowej, agencji, czy banku. Jednak czy na pewno którekolwiek z tych rozwiązań jest idealne, dające gwarancję dobrego ubezpieczenia za niewysoką cenę? Internet - daje najwięcej możliwości, jest jednak bardzo zaśmiecony stronami mało konkretnymi, lub stronami firm które w realnym świecie nie istnieją. Przez to, niemal niemożliwe jest znalezienie dobrej, czytelnej strony firmy ubezpieczeniowej w której pracują faktyczni, obiektywni doradcy, którym zależy aby klient zapłacił jak najmniej i był zadowolony z ich usług. Dotychczasowi agenci - to rozwiązanie niezłe ze względu na zaufanie którym z reguły takiego agenta się obdarza. Minusem jest jednak z reguły bardzo skromna oferta produktowa, ograniczająca się do kilu firm, nie dająca gwarancji wyboru najniższej składki ubezpieczenia mieszkań czy domów. Bezpośrednia wizyta w towarzystwie ubezpieczeniowym, lub banku - ta opcja daje największe szanse na to że za polisę przepłacimy. Wybór ograniczony do jednej firmy nigdy nie da gwarancji osiągnięcia najniższej ceny za ubezpieczenie mieszkania, ubezpieczenie domu, czy ubezpieczenie domu w budowie.
 

Najlepsze rozwiązanie

Rozwiązaniem które wydaje się być najlepsze ze względu: 

 • oszczędności czasu (nie trzeba zapoznawać się ze wszystkimi ofertami samemu),
 • dostępności większości istniejących w danej chwili na rynku produktów dotyczących ubezpieczenia mieszkania i domów,
 • pewności że za ubezpieczeniem stoi "żywy człowiek", a nie internetowa maszyna do wyliczenia składki
 • zaufania którym można obdarzyć niezależnego daradcę ubezpieczeniowego
 • możliwości skorzystania z bezpośredniego kontaktu z osobą sprzedającą ubezpieczenie
 • pewności że przy wznowieniu polisy ktoś inny znajdzie dla nas najtańszą ofertę na rynku

jest skorzystanie z bezpłatnej usługi polegającej na doborze dobrego i taniego ubezpieczenia mieszkania, lub domu proponowane przez firmę AB PORT - tel. 22 436 5001 - niezależne doradztwo ubezpieczeniowe - 21 towarzystw w jednym miejscu.
 

KONTAKT